נעים להכיר

"

לא ידעת לאן את נכנסת, אבל יש לא מעט דברים
שאת יכולה לעשות כדי להרגיש אחרת..

"

הי, נעים להכיר!

מור רביב ניר, בזוגיות עם האיש שלי ניצן, אמא לעתי ואגם הילדים שלי מהבטן, והורה משלב לנועם הילד שלי מהלב. את ניצן הכרתי לפני למעלה מעשור כשהייתי רווקה בת 24 ומצאתי את עצמי מאוהבת מעל הראש בגבר גרוש שמבוגר ממני ב-11 שנה ולצידו תינוק מתוק בן שנתיים וחצי שלא הבין בהתחלה מאיפה נפלתי עליו. מהר מאד מצאתי את עצמי נשאבת לתוך ״מערכת יחסים משולשת״ וזכיתי במשפחה קטנה עוד לפני שהפכתי לאמא בעצמי.

רוב שנות חיי, גדלתי גם כבת להורים גרושים, בתקופה שזה לא היה שכיח כמו היום ולכן אני גם יודעת מקרוב מה זה אומר להיות ילדה משולבת בין שני בתים. הילדה הזו שהוריה ממשיכים לזוגיות חדשה ופתאום משפחתה גדלה, ילדה שמתמודדת עם הרבה מורכבויות וקשיים בשל העובדה שמשפחתה הגרעינית התפרקה לה ביום בהיר אחד, וכעת היא צריכה להסתגל למציאות חדשה ולא פשוטה.

משנת 2019 עם פתיחת הקהילה בפייסבוק ויצירת טרמינולוגיה ייחודית לקהל היעד שלה, התחלתי לחקור על האימהות המשלבת במשפחות משולבות. כיום אני מומחית ליצירת קהילות ומרחבים של הלב, אאני מלווה ומאמנת נשים בגישת אמא משלבת מתוך ניסיון החיים הרלוונטי ונקודת המבט הכפולה שלי שמסייעים לי הרבה פעמים לצלוח קשיים ולהאיר את הדרך גם לחברותיי. יש לי את החזון ואת תחושת השליחות הבוערת בי לייצר ולהחזיק מרחב תומך לאימהות המשלבות באשר הן כי אני בעצמי אמא משלבת, שמבינה מקרוב ולומדת ביחד איתן איך לצלוח את החיים בתוך משפחה משולבת.

שנים ארוכות חשתי בודדה במערכה וחיפשתי מעגלי תמיכה ל״אימהות חורגות״, ניסיתי לאתר סדנאות או אפילו חומרים לקריאה ומהר מאד גיליתי שהמענה בישראל הוא על גבול האפסי, אז החלטתי להרים את הכפפה וליצור בתור התחלה בית חם לאמהות משלבות בפייסבוק. המונח אמא משלבת הפך למוכר ונפוץ יותר ויותר בקרב קהילות נשים ואימהות שבחרו בזוגיות עם הורה לילדים מנישואים קודמים. 

אחת מהמטרות החשובות ביותר של הקהילה היא לנרמל את מה שנשים ואמהות בזוגיות עם הורה לילדים מנישואים קודמים מרגישות, ולהבין שהדברים שהן מתמודדות איתם לא קורים רק בבית שלהן, אלא נגזרים באופן טבעי מהמורכבות של הסטטוס בו הן נמצאות. השליחות והמשימה שלי היא לעודד נשים ואמהות משלבות לבחור בצמיחה, התפתחות ושירגישו מועצמות לצד האתגרים והמורכבות שמביאים איתם החיים במשפחה משולבת.

את האתר הזה השקתי על מנת לרכז מידע רב, ראיונות מהלב עם חברות קהילה, בלוג, מסרים חיוביים ומעוררי השראה, המלצות, סדנאות ובתוכנית שלי עוד הפתעות ומיזמים המיועדים לאמהות משלבות.

ליווי, תמיכה ואימון אישי בגישת אמא משלבת

בואי נהיה כנות: אף אחת לא מחפשת יעוץ, תוכן ומידע בנושא זוגיות בפרק ב׳ או הורות משלבת במשפחה משולבת רק בשביל הכיף! מה שאומר שאם את כאן, סימן שמספיק חשוב לך ללמוד ולצלוח את מסע המשפחה המשולבת שלך ואני ממש שמחה שהגעת לשלב הזה בנתיב חייך !

היי נעים מאד, אני מור רביב ניר. אישה. אמא. משלבת. שחייה שלושה עשורים במשפחה משולבת. אני מאמנת, מנחה ומלווה באופן יומיומי אימהות משלבות משנת 2019. מומחית ביצירת קהילות ומרחבים של הלב  

ואיך אוכל לעזור לך את בודאי שואלת?

להרגיש גאה ובטוחה בתפקידך כאמא משלבת

שיפור מיומנות התקשורת בינך לבין הילדים של בן הזוג שלך

שיקוף נכון של הרגשות, הגבלות והצרכים שלך אל מול בן הזוג

אימון אישי לנשים שנכנסו לזוגיות עם הורה לילדים מזוגיות קודמת ללא ילדים משלהן

מן התקשורת

כדי שנוכל ליצור שינוי תפיסתי וחברתי במרחב הציבורי ביחס לאמהות המשלבות, אני מאמינה שקודם כל צריך להיות שינוי תודעתי בקרב האמהות המשלבות עצמן!

מוזמנת לראות איך השליחות האישית שלי החלה גם להפוך לציבורית – הקהילה עוררה עניין מבורך, ורואיינתי בכמה ערוצי תקשורת, תכניות טלוויזיה וראיונות בעיתונות המודפסת והדיגיטלית במהלך השנים עם צמיחתה של הקהילה

אני נפעמת כל פעם מחדש מהתהליך שאני רואה נשים רבות עוברות בקהילת אמא משלבת, תהליכים שגם אני בעצמי עברתי ועוד עוברת. 

אני נפעמת מהיכולת של נשים בקהילה שלנו לנהל דיון מלמד, מעצים ומחזק גם בנושאים הכאובים והטעונים ביותר, וחשה זכות והישג עצומים לעמוד בראש המרחב המדהים והייחודי הזה.

בואי אמא משלבת, אני מזמינה אותך להשתלב איתנו